کرلی مو چیست و چگونه انجام می شود؟

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

کرلی مو

آموزش کرلی مو

به حالت دادن موها به شکلی که کاملا فر نشود کرلی می گویند. معمولا کرلی کردن مو با اتو یا بابلیس انجام می شود.

براشینگ کرلی سه حالت دارد

  • با اتو مو را کرلی می کنید که به آن می گویند آیرون
  • برس گرد
  • با بیگودی

بستگی به حالت سشوار کشیدن موها در براشینگ صاف یا حالت دار می شوند. در آخر سشوار کشیدن نیز در صورت احتیاج می توان از اسپری های ثابت کننده استفاده کرد تا موها در اثر رطوبت و عرق کردن حالت خود را از دست ندهند. برای حجم دادن و براق کردن موها پیش از سشوار موس یا کرم مو بزنید .

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

کرلی مو چیست

آموزش شیوه كرلی كردن مو با استفاده از پارچه

به حالت دادن موها به شکلی که به طور کامل فر نشود کرلی می گویند. اغلب کرلی کردن مو با اتو یا بابلیس انجام می شود که امکان دارد به مو صدمه وارد کند. چنانچه زمان کافی دارید بهتر است از شیوه های طبیعی برای کرلی مو استفاده کنید. یکی از شیوه های کرلی کردن مو، کرلی مو با استفاده از دستمال پارچه ای انجام می شود که نتیجه قشنگ و با دوامی دارد. یک بار امتحان کنید.

حدود 10 تا 20 نوار پارچه‌ای به اندازه‌ی 2 در 8 اینچ (5 در 20 سانتی‌متر) برش دهید.

برای کرلی مو با پارچه از یک تکه پارچه‌ی بزرگ مانند روبالشی یا حوله‌ی قدیمی استفاده کنید. با قیچی ، نوارهایی به عرض 5 سانتی‌متر در طول 20 سانتی‌متر ببرید.

اگر روبالشی یا حوله‌ی قدیمی ندارید، می‌توانید از یک تکه پارچه بزرگ هم استفاده کنید. دیگران اغلب از پارچه‌های نخی یا پرز حلقوی استفاده می‌کنند ولی شما می‌توانید هر نوع پارچه‌ای را برای کرلی کردن موها استفاده کنید. حتی تی‌شرت‌های قدیمی هم برای این کار قابل استفاده هستند.

اگر می‌خواهید دوباره از پارچه استفاده کنید، درزهای آن را بدوزید. درزهای کناره‌ و انتهای پارچه را با ماشین خیاطی بدوزید. این کار مانع از ساییده شدن پارچه می‌گردد. همینطور، می‌توان پارچه را هم شست.

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

براشینگ کرلی

موهای خود را شانه بزنید تا گره‌های مو باز شود

به منظور اطمینان پیدا کردن از این که کرلی مو به صورت یکنواخت در سراسر موها به وجود می آید، نخست باید گره‌های مو را برطرف کنید. از یک شانه یا برس برای از بین بردن گره‌های مو استفاده کنید.

  آرایش با لباس قرمز چگونه باید باشد؟

اگر موهای شما خیلی گره‌دار است، یک نرم‌کننده برای از بین بردن گره‌ها بر روی موهای خود استفاده کنید.

موهای خود را با اسپری نمک دریایی مرطوب کنید

نمک دریایی به بافت موهای شما کمک می‌کند و سبب می‌شود که برای مدت زمان بیشتری بر روی موها باقی بماند. موهای خود را با قدری از این اسپری بپوشانید تا مرطوب شود. وقتی که موها خیس است، آغاز به بیچیدن پارچه‌های به دور موها نکنید.

اگر اسپری نمک دریایی ندارید، می‌توانید از آب معمولی استفاده کنید. نمک دریایی سبب می‌شود که فر موها زیباتر گررد. ولی قبل از آغاز کرلی کردن موها حتماً باید آن را مرطوب کنید.

همینطور، می‌توانید از موس یا لوسیون مو به جای اسپری نمک دریایی برای کرلی کردن موها با دستمال پارچه ای استفاده کنید.

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

آموزش شیوه كرلي كردن مو

پیچیدن موها

موهای خود را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید. از انتهای شانه استفاده کرده و موها از بالای سر تا پایین گردن جدا کنید. بار دیگر با استفاده از انتهای شانه، خط جدا کننده را معلوم کنید. آنگاه، موهای خود را با استفاده از یک خط افقی از یک سمت پشت گوش تا سمت دیگر جدا کنید. به این ترتیب، چهار قسمت مساوی به وجود می آید.

اگر دوست دارید می‌توانید قسمت‌هایی از مو که الان استفاده نمی‌کنید را در ظول کرلی کردن قسمت اول با سنجاق جمع کنید. یک بخش ضخیم 1 اینچی (2/5 سانتی‌متری) از مو را بین انگشتانتان بگیرید. کرلی کردن را با یکی از بخش‌ها شروع کنید.

قسمتی از مو را بین انگشتان خود بگیرید. به منظور داشتن فر موی زیبا بهتر است که دسته‌ی یک اینچی (2/5 سانتی‌متری) از مو را جدا کنید. چنانچه می‌خواهید فر موی بزرگ‌تر و شل‌تری داشته باشید، ضخامت دسته‌ی موی جدا شده را بیشتر کنید.

همچنین خرید محصولات بهداشت و مراقبت از مو را می توانید با بهترین قیمت از بانی مد تهیه نمائید.

  روشهای خانگی پاک کردن رنگ مو

برای فرهای بسیار بزرگ و شل، یک بخش جدید جدا نکنید. تنها بخش جلویی طرف اول را به صورت کامل در دست بگیرید. مطمئن شوید که این بخش پیش از شروع کرلی کردن، مرطوب باشد. در صورتی که خشک شده است، کمی نمک دریایی یا آب معمولی به موهای خود اسپری کنید.

این بخش از مو را از پایین به دور یک نوار پارچه‌ای بپیچید. کرلی کردن را با انتهای هر بخش از مو که انتخاب کرده‌اید، آغاز کنید. نوار پارچه‌ای را افقی نگه دارید به طوری که عرض آن به طور کامل 2 اینچ (5 سانتی‌متر) باشد. دسته‌ای از موها را به دور پارچه تا جایی بپیچید که می‌خواهید موهایتان فر شود.

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

كرلي كردن مو با استفاده از پارچه

اگر می‌خواهید تنها انتهای موهای خود را فر کنید، این کار را تنها تا نصف طول موها انجام دهید. برای زمانی که می‌خواهید موهای خود را تا بالا فر کنید، موهای خود را تا فرق سر به دور پارچه بپیچید.

پارچه را به دور موهای پیچیده شده‌ی خود گره بزنید تا باز نشود. وقتی که به جایی رسیدید که می‌خواهید فر موهایتان تا آنجا باشد، آخر پارچه را به دور موهای خود گره بزنید.

همه موهای خود را دسته دسته بپیچید و گره بزنید. مرحله های پیچیدن موها را تا وقتی ادامه دهید که همه موهای خود را به دور نوارهای پارچه‌ای پیچیده باشید. برای داشتن فرهای مرتب، باید دسته‌های موی انتخاب شده را هم‌اندازه انتخاب کنید.

اگر برایتان فرهای شل و سفت اهمیت ندارد، می‌توانید دسته‌های نازک‌تر از مو را انتخاب کنید. بررسی کنید که هر دسته از مو پیش از پیچیدن مرطوب باشد. در صورتی که دسته مو خشک شده است، کمی اسپری نمک دریایی یا آب معمولی بر روی آن بزنید.

فرها را تا یک شب نگه دارید. روی موهای خود پارچه ابریشمی بکشید. هنگامی که همه موهای خود را به دور پارچه پیچیدید، بر روی سر خود پارچه ابریشمی بکشید. این به شما کمک می‌کند تا زمان خواب راحت‌تر باشید و از باز شدن گره‌ها هم پیشگیری می‌کند.

اگر پارچه‌های ابریشمی ندارید، می‌توانید بدون پوشاندن سر خود بخوابید.  روبالشی ابریشمی نیز به نحوی می‌تواند اصطکاک بین مو و بالش را کم کند. اگر روبالشی شما ابریشمی است، دیگر احتیاجی به پوشاندن موهای خود با پارچه ندارید.

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

کرلی مو چگونه انجام می شود

  بهترین رنگ کفش با لباس های سبز نعنایی

بدون توجه به نوع روبالشی که استفاده می‌کنید، چنانچه در موقع خواب بیش از حد غلت می‌زنید، پارچه می‌تواند از گره خوردن موها یا باز شدن فرها پیشگیری کند. با پارچه‌ها در طول شب بخوابید و صبح روز بعد، گره‌ها را باز کنید.

با گره‌های پارچه‌ای روی سر خود بخوابید. اگر به خوابیدن با چیزی روی سرتان عادت ندارید، این پارچه‌ها ممکن است غیرطبیعی به نظر رسند و راحت نباشند. اما به این اوضاع عادت خواهید کرد. صبح روز بعد، گره‌ها را باز کنید و از فر موهای خود لذت ببرید.

اگر حالت یکی از فرها از دست رفته است، شاید به علت محکم بستن پارچه بوده باشد. شما می‌توانید پارچه را با شل کردن گره، کمی شل‌تر کنید.

اطمینان پیدا کنید که قبل از برداشتن پارچه، موهایتان کاملاً خشک باشند. در غیر این صورت، فر مو به خوبی انجام نخواهد شد. اگر موهایتان هنوز کمی مرطوب است، یا می‌توانید گره‌ی پارچه‌ها را برای چند ساعت دیگر باز نکنید یا از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید.

موهایتان را با انگشتان دست باز کنید و قدری اسپری مو بر آن بزنید. از برس کشیدن یا شانه زدن خودداری؛ به ویژه چنانچه موهایتان به آسانی حالت فر را نگه نمی‌دارد. فقط انگشتان دست خود را به راحتی بین موهای خود حرکت دهید. یک لایه‌ی نازک از اسپری مو را بر همه سطح موهای فر خود بزنید تا حالت خود را نگه دارد.

به منظور گرفتن بهترین نتیجه، از یک اسپری مو حجم‌دهنده استفاده کنید. اگر موهای بسیار نازکی دارید، از استفاده بیش از حد از اسپری مو خودداری کنید چرا که زدن مقدار زیادی اسپری بر روی موها باعث سنگین شدن فرها و از بین رفتن حالت آن‌ها می‌شود. یک لایه‌ی نازک از اسپری روی موهای فر برای حفظ حالت آن‌ها کافی خواهد بود.

منبع: مرکز خرید آنلاین بانی مد

عناوین نوشته

خبرخوان وبگرد