هایلایت مو با مواد طبیعی و بدون دکلره

هایلایت مو با مواد طبیعی و بدون دکلره

هایلایت مو بدون دکلره و با مواد طبیعی در منزل

برای روشن کردن رنگ موها و هایلایت مو، حتما نیازی به استفاده از دکلره و رنگ های شیمیایی نیست شما میتوانید در خانه از انواع روش های هایلایت مو با مواد طبیعی استفاده کنید.

برای روشن کردن رنگ مو یا هایلات مو حتما نیازی به استفاده از رنگ های شیمیایی و دکلره و اکسیدان ندارید، بسته به جنس و رنگ موهایتان میتوانید از انواع روش هایلایت طبیعی مو استفاده کنید. مثلا یکی از ساده ترین روش ها برای روشن تر شدن رنگ مو ، آفتاب خوردن موهاست. در ادامه مقاله میتوانید با انوع روش هایلایت طبیعی مو آشنا شوید.

هایلایت مو با مواد طبیعی

برای هایلایت مو با مواد طبیعی میتوانید از روش های بسیار زیادی استفاده کنید البته برای این که بتوانید رنگ مو را تا حدودی روشن کنید باید هر کدام از روش ها را چند بار تکرار کنید.

هایلایت طبیعی مو با عسل, هایلایت مو با مواد طبیعی, هایلایت مو

هایلایت طبیعی مو با لیموترش

هایلایت طبیعی مو با لیموترش

لیمو ترش یکی از رایج ترین مواد طبیعی برای روشن کردن رنگ مو است و میتواند موی بلوند تیره یا قهوه ای روشن را کمی روشن تر کند. تناژ قرمز هم ایجاد نمیکند.

برای هایلایت مو با لیموترش حتما از آب لیموترش تازه استفاده کنید. آبلیموهای کارخانه ای حاوی مواد نگهدارنده هستند که تاثیر منفی روی موها میگذارند.

آب لیموترش تازه را با نصف مقدار آن، آب مخلوط کرده روی  قسمتی از موها که میخواهید رنگ روشن تری داشته باشد اسپری کنید . میتوانید از مقداری چای دارچین و نرم کننده مو هم به این اسپری اضافه کنید.

یا این که میتوانید دسته مویی که میخواهید هایلایت شود را جدا کرده و پنبه ای را در این محلول فرو برده روی دسته موی مورد نظرتان بکشید.

برای این که اثر روشن کنندگی لیموترش روی موهایتان بیشتر شود میتواند بین 1 – 2 ساعت در آفتاب بنشینید و سپس موهایتان را بشویید و از نرم کننده های مناسب یا روغن های تقویت مو استفاده کنید.

هفته ای یک تا دو بار این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

  نکات مهمی که برای آرایش چشم عسلی باید بدانید

هایلایت طبیعی مو با سرکه سیب

سرکه را با دو برابر آب مخلوط کرده و روی کل موها اسپری کنید یا با پنبه به قسمت هایی از مو که میخواهید هایلایت ایجاد شود بگذارید و بعد از نیم ساعت موها را بشویید.

هایلایت طبیعی مو با پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن را با دو برابر آب مخلوط نموده و قسمتی از مو که میخواهید روشن شود را به این محلول آغشته کرده و بعد از 20 دقیقه موها را بشویید.

سرعت عمل پراکسید هیدروژن برای روشن کردن رنگ مو بسیار بالاست و مثل دکلره باعث خشکی مو نمیشود. هر زمان رنگ موهایتان به اندازه دلخواهتان روشن شد میتوانید قبل از 20 دقیقه آن ها را بشویید.

هایلایت طبیعی مو با بابونه

چای بابونه یکی از بهترین روش ها برای هایلایت مو با مواد گیاهی است.یک قوری چای غلیظ بابونه درست کنید  یا 3 – 4 عدد چای کیسه ای بابونه را  در یک قوری آب جوش بگذارید دم بکشد و کناری بگذارید تا از حرارت بیوفتد و دست را نسوزاند.

برای روشن شدن رنگ کل موها میتوانید موهایتان را با چای بابونه بشویید یا فقط قسمتی که میخواهید هایلایت شود را با چای بابونه خیس کنید.

1 تا 2 ساعت زیر نور خورشید بنشینید تا چای بابونه فرصت کافی برای واکنش با موهایتان داشته باشد و موها زیر نور آفتاب خشک شوند.

موها را بشویید و نرم کننده بزنید.

این روش را باید چند بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

هایلایت مو با مواد طبیعی, هایلایت مو, آموزش هایلایت مو

هایلایت طبیعی مو با عسل

هایلایت طبیعی مو با عسل به سه روش

عسل مقداری هیدروژن پراکسید طبیعی دارد و یک وسیله عالی برای روشن کردن موها است.

روش اول : 1 قاشق سوپ خوری عسل خام را با یک فنجان آب مخلوط کنید و روی موها بمالید یا فقط روی قسمتی از موها که میخواهید هایلایت شود.

اجازه دهید این مخلوط یک شب روی موها بماند. موها را با کلاه رنگ بپوشانید که خشک نشوند و موهایتان را کاملا روشن کند. اگر میخواهید تغییر رنگ روی موهایتان کمتر باشد میتوانید نیم تا یک ساعت اجازه دهید عسل روی موها باقی بماند سپس موها را بشویید و نرم کننده بزنید.

  ست رنگ سال و اصول ست کردن رنگ بنفش

اگر روشن شدن رنگ موها به اندازه دلخواهتان نبودمیتوانید این کار را چند بار دیگر تکرار کنید.

روش دوم : اگر موهایتان خشک است میتوانید یک چهار فنجان عسل را گرم کرده و یک چهارم فنجان روغن زیتون به آن اضافه کنید و هم بزنید یکدست شود و روی قسمت هایی از مو که میخواهید هایلایت شود بکشید و رویش را بپوشانید . بگذارید یک ساعت بماند.

روش سوم : برای روشن کردن موهایتان میتوانید از خواص عسل و سرکه به طور همزمان استفاده کنید. 1 فنجان عسل را با 2 فنجان سرکه سیب مخلوط کرده و 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل گرم یا روغن زیتون به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی موها بکشید و با کلاه رنگ بوشانید و اجازه دهید یک شب روی موها بماند سپس موها را با شامپو بشویید.

آموزش هایلایت مو, هایلایت مو با آبلیمو, هایلایت مو در خانه

هایلایت طبیعی مو با حنا

هایلایت طبیعی مو با حنا

حنا  از قدیم برای هایلایت مو با مواد گیاهی استفاده میشده است و رنگ قهوه ای مایل به قرمز به موها میدهد بنابراین اگر موهایتان تیره باشد میتوانید با حنا رنگ آن را کمی روشن تر کنید.ولی اگر موهایتان روشن باشد با حنا رنگ تیره تری خواهد گرفت.

12 ساعت قبل از رنگ کردن موها ، 3 قاشق سوپخوری پودر حنا را با آب جوش مخلوط کنید تا خمیری شود. سپس این مخلوط را در جای خنک نگهداری کنید.

حنا میتواند باعث لک شدن لباستان شود پس مراقب باشید. روی گردن و نزدیک به خط موها روی صورت را کرم یا وازلین بزنید که پوستتان با حنا رگ نگیرید.

با استفاده از دستکش و قلم مو حنا را روی موهای خود بکشید و با کلاه رنگ موها را بپوشایند. بعد از 2 – 3 ساعت موها را بشویید و نرم کننده بزنید و بعد از 5 دقیقه با شامپو موهایتان را بشویید.

روش هایلایت مو در منزل, هایلایت طبیعی مو, آموزش هایلایت طبیعی مو

هایلایت مو با مواد طبیعی

هایلایت طبیعی مو با دارچین

دارچین دارای آنتی اکسیدان و ضد آفتاب طبیعی است که از آسیب به موها پیشگیری میکند. برای هایلایت مو با مواد گیاهی میتوانید از دارچین استفاده کنید.

  نکات مهم برای آرایش پوست سفید

نیمی از بطری نرم کننده خود را با دارچین پرکنید تا خمیر غلیظی درست شود سپس این خمیر را روی موها گذاشته و رویش را بپوشانید و 3  ساعت تا یک شب  بگذارید بماند. هر چه زمان استراحت بیشتر شود ، رنگ مو روشن تر خواهد شد. سپس موها را بشویید و خشک کنید.

هایلایت مو با مواد طبیعی: ریواس

ریواس یکی از گیاهانی است که میتوانید برای هایلایت مو با مواد طبیعی از آن استفاده کنید. یک چهارم فنجان ریواس خرد شده را با 2 فنجان آب مخلوط کرده بجوشانید تا ریواس نرم شود سپس کناری بگذارید خنک شود و آبش را بگیرید. آب ریواس را روی موها بمالید و 10 دقیقه صبرکنید سپس موها را آبکشی نمایید. ریواس حاوی پکتین است و اگر مدت زیادی روی مو بماند حالت چسبندگی میگیرد.

هایلایت مو با مواد طبیعی: جوش شیرین

یکی از در دسترس ترین موارد برای هایلایت مو با مواد طبیعی ، جوش شیرین است که معمولا در هر خانه ای یافت میشود. نصف فنجان جوش شیرین را با آب گرم مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند و موها را با این خمیر آغشته کنید و بگذارید 20 دقیقه روی موها بماند و سپس مو را آبکشی کنید.

هایلایت مو با مواد طبیعی: نمک

شنا در آب دریا میتواند باعث روشن تر شدن رنگ موها شود ، شما میتوانید از این روش برای روشن کردن رنگ موها در خانه استفاده کنید . 1 قاشق غذاخوری نمک را با نصف فنجان آب گرم حل کنید و 15 دقیقه روی موها بگذارید بماند و سپس موها را بشویید.

هایلایت طبیعی مو, آموزش هایلایت طبیعی مو, هایلایت طبیعی مو

هایلایت مو با ویتامین ث

هایلایت مو با مواد طبیعی: ویتامین ث

8 – 9 عدد قرص ویتامیت ث را خرد کرده با شامپو روزانه خود مخلوط کنید تا به مرور رنگ موهایتان روشن شود. همیشه بعد از استفاده از این شامپو از نرم کننده مو  استفاده نمایید.

عناوین نوشته

خبرخوان وبگرد