بایدها و نبایدهای رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت مو

بایدها و نبایدهای رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت مو

آیا رنگ كردن مو بعد از كاشت مو امکان پذیر است؟

یکی از سوالاتی که بعد از کاشت مو برای اغلب افراد ایجاد میشود این است که آیا رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت مو میتواند آسیبی به موهای کاشته شده برساند یا چه مدت قبل و بعد از کاشت مو نباید موها را رنگ کرد.

خیلی از افرادی که دچار کم مویی سر یا طاسی مو شده اند و نگران زیبایی خود هستند تصمیم به کاشت مو میگیرند. کاشت مو یک جراحی مطمئن و با عوارض جانبی حداقل است و باعث میشود دوباره موهایی زیبا و طبیعی داشته باشید. دوره نقاهت کاشت مو معمولا فقط چند روز است.

 فایده رنگ کردن موها قبل از کاشت مو, مراقبت بعد از کاشت مو, چه مدت بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد

نکات برای رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت مو

ولی اگر شما جزو کسانی هستید که موهایتان را رنگ میکنید باید یک سری نکات برای رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت مو را رعایت کنید تا موهای کاشته شده کمترین آسیب را از رنگ کردن ببینند و دوباره دچار ریزش مو نشوید.

از آنجایی که موهای کاشته شده معمولا از پشت سر برداشته میشوند نسبت به موهای قبلی شما مقاومت بسیار بالاتری دارند بنابراین بعد از بهبود و گذشت دوران نقاهت میتوانید با خیال راحت موهای کاشته شده را رنگ کنید. موهای پشت سر که به جلوی سر شما پیوند خورده اند نسبت به موهای قبلی مقاومت بسیار بالاتری دارند و حتی اگر رنگ مو باعث تضعیف موهای قدیمی شود نمیتواند تاثیری بر موهای کاشته شده شما داشته باشد.

از آن جایی که تا یک سال پس از کاشت مو ، سرعت رشد موهای کاشته شده خیلی بیشتر از حالت عادی است شاید لازم شود این موها را زود به زود رنگ کنید. مثلا اگر قبلا موهایتان را ماهی یک بار رنگ میزدید، حال باید هر سه هفته یکبار رنگشان کنید.

 چه مدت بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد, بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد, کاشت مو

زمان رنگ کردن مو قبل از کاشت مو

  ست رنگ مرجانی: اصول ست کردن رنگ سال 2019 ست مرجانی

رنگ کردن مو قبل از کاشت مو

رنگ کردن مو قبل از کاشت مو را باید حداقل یک هفته تا دو روز  قبل انجام داده باشید که مراحل حمام رفتن و شستشوی اولیه را  انجام داده باشید و هیچ گونه رنگی روی پوست سر شما باقی نمانده باشد.

برخی از متخصصین کاشت مو به بیماران توصیه میکنند که قبل از کاشت مو ، موهایشان را رنگ کنند. رنگ کردن مو قبل از کاشت مو نه تنها بی ضرر است بلکه میتواند مفید هم باشد.

معمولا به افرادی که موهایشان سفید شده توصیه میشود دو روز قبل از عمل موها را رنگ کنند تا پزشک به راحتی بتواند موها را از بانک مو برداشته و در قسمت موردنظر پیوند بزند.

زمان رنگ کردن مو پس از کاشت مو, فایده رنگ کردن موها قبل از کاشت مو, مراقبت بعد از کاشت مو

چه مدت بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد

در صورتی که قبل از کاشت مو ، موهایتان را رنگ کنید میتوانید زمان لازم برای ریکاوری بعد از کاشت مو را بدون این که نیاز به رنگ کردن مجدد موها داشته باشید، سپری نمایید.

اگر شما جزو افرادی باشید که به طور مداوم موهایشان را رنگ میکنند، رنگ کردن مو قبل از کاشت مو میتواد باعث شود که هنگام کاشت و پیوند مو ، پزشک تصویر بهتری از ضخامت و حالت و پری سطح کاشت موها داشته باشد.

اگر سفیدی موهایتان زیاد باشد ، رنگ کردن قبل از کاشت مو باعث میشود که پزشک دید بهتری روی تارهای مو داشته باشد به خصوص اگر از رنگ های متمایل به تیره استفاده کنید.

مراقبت بعد از کاشت مو, چه مدت بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد, بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد

مراقبت های بعد از کاشت مو

رنک کردن مو بعد از کاشت مو

در فرایند کاشت مو ، فولیکول های مو معمولا از قسمت پشت سر برداشته شده و در محل مورد نظر کاشت و جایگذاری میشوند. پیوند خوردن فولیکول های مو در محل جدید و زخم های ریزی که روی پوست سر برای کاشت مو ایجاد شده است نیاز به زمان دارد و تا زمان ترمیم کامل نباید پوست سر را با کارهایی مثل رنگ کردن مو، به هیچ عنوان تحریک کنید.

  نکات مهمی که برای آرایش چشم عسلی باید بدانید

معمولا برای برداشتن فولیکول های مو یک ناحیه نواری از پشت سر برش داده میشود،  10 – 14 روز زمان لازم است که شکاف های ایجاد شده برای کاشت مو ترمیم شوند، در این مدت روی ناحیه مورد نظر پانسمان قرار میگیرد تا از نفوذ میکروب ها جلوگیری شود.

چه مدت بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد, بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد, کاشت مو, رنگ کردن مو قبل و بعد کاشت مو

چه مدت بعد از کاشت مو میتوان رنگ کرد

بعد از این مدت هم تا زمانی که موهای پیوند خورده کاملا رشد نکرده باشند نباید از مواد تحریک کننده روی پوست سر استفاده کنید. موهایی که بعد از کاشت به صورت اولیه رشد میکنند بسیار ضعیف و کرکی هستند و اگر در این مرحله اقدام به رنگ کردن موها کنید، موهای کاشته شده در تماس با مواد شیمیایی رنگ مو میسوزند و از بین میروند.

زمان لازم برای ریکاوری موهای کاشته شده و پوست سر با توجه به جنس موها ، جنس پوست و مهارت پزشک کاملا متفاوت است. ولی به طور کلی برای رنگ کردن مو بعد از کاشت مو بهتر است 1 – 2 ماه صبر کنید تا موها کاملا در محل خود پیوند خورده و استحکام لازم را پیدا کنند و زخم های پوست سرتان کاملا بهبود پیدا کنند.

برخی پزشکان توصیه میکنند تا زمانی که موهای کاشته شده مقدار مشخصی رشد کنند از رنگ کردن موها اجتناب کنید.

بهترین روش برای پیدا کردن زمان دقیق رنگ کردن موها این است که در معاینات بعد از کاشت مو در این مورد با پزشک خود مشورت کنید تا با توجه به شرایط خاص شما توصیه های لازم را به شما بدهد.

  نکات مهم برای آرایش پوست سفید

عناوین نوشته

خبرخوان وبگرد